S namjerom zajedničke podijele veselja uspješnog završetka školske godine, jučer su ponajbolji učenice i učenici,sa svojim ravnateljicama i učiteljicama i učiteljima bili gosti na prijemu koji im je priredio načelnik općine Grude Ljubo Grizelj.

 {gallery}/2017/ucenici{/gallery}

 

Osjetila se dobra energija i radost koju su vrijedni učenici donijeli sa sobom dok su se predstavljali i govorili nešto o onome u čemu su dobri, nešto o svojoj školi a ponešto i o sebi.Samo vrijednim i ustrajnim radom mogu se postići dobri rezultati, isticali su svi.Osobito značajnim istaknuta je izvrsna suradnja škola i općine,jer samo tako moguće je ozbiljno postizanje izvrsnih rezultata. Iskreno veseli uspješno sudjelovanje naših učenika,ne samo na općinskoj ili županijskoj razini natjecanja koja se za njih organiziraju, nego sve više uključivanje i u državna,međudržavna i europska natjecanja na kojima naši sjajni učenici postižu odlične uspjehe.

Navesti ćemo samo neka od natjecanja na kojima uspješno sudjeluju naši učenici:

  • Dani hrvatskog jezika”

  • “Šimićevi susreti”

  • “KLOKAN BEZ GRANICA”-Međunarodno matematičko natjecanje

  • Županijske športke igre

  • Županijsko natjecanje iz matematike

  • “SPARKreators”-natjecanje iz robotike

  • CROmakers”-natjecanje iz robotike

  • Općinsko natjecanje u pružanju prve pomoći

  • Županijsko natjecanje iz krasnoslova

  • Školski kviz znanja iz opće kulture.

Ovo su samo neka od natjecanja u kojima sudjeluju naše osnovne škole,dodamo li ovome i športska natjecanja,završne priredbe u svim školama kao i sve pohvale na ponašanje učenika na ekskurzijama,što baš i nije osobito česta pojava,postoje dobri razlozi za zadovoljstvo ali samo kao poticaj za još vrjedniji rad u budućnosti.

Ne bi bilo korektno ne spomenuti i učenike generacije koji su se ove godine dobro potrudili da bi to postali.

Nakon što su učenici i ravnateljice govorili o svom radu isto tako je i načelnik u svom odgovoru zahvalio na darovima koje je dobio od učenika i poželio im je još više uspjeha u nastavku njihovog školovanja.

Ovaj lijepi susret polako postaje tradicija i svi sudionici su izrazili zadovoljstvo zbog toga.

Grude, 9. lipnja 2017. godine